AlienProGaming ip: 87.106.28.247:27099
AlienProGaming.Dust2 24/7 87.106.28.247:27099
AlienProGaming ip: 87.106.28.247:27099
AlienProGaming.Dust2 24/7 87.106.28.247:27099
AlienProGaming ip: 87.106.28.247:27099
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AlienProGaming ip: 87.106.28.247:27099

welcome to AlienProGaming.Dust2 24/7
 
HomePortalGalleryБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Prijavete se za admin

Go down 
+20
Fatality
RefleX
WarWirus
SnOp3R
Fx ' iv@n
mR.Thief
pWnaGe.TK # NeveR .
andrejivanov
<->ExiledZ<->
bozinov1
indepedencius*
HyperNooB*
Monster^
!!.feerguzz.//
lepi
BuSshId0<-deXx.w0w
-=[e]LzEr0 4 TOn[I]=-
RoKsY
mI[c]ho
Gambler
24 posters
АвторПорака
Gambler
Admin
Gambler


Posts : 6
Join date : 2010-08-31
Age : 38

Prijavete se za admin Empty
ПишувањеПредмет: Prijavete se za admin   Prijavete se za admin Empty2010-11-19, 02:01


1.Nick:
2.Godini:
3.Admin Iskustvo:
4.Ste bile negde admin:
5.Amx komandi:
6.Prepoznavanje skiler od chiter:
7.Snimanje demo i stavanje na forum:
8:Msn:



pozz Gambler


Последната промена е направена од Gambler на 2010-11-28, 04:39. Мислењето е променето 9 пати.
Вратете се на почетокот Go down
https://alienprogaming.board-directory.net
mI[c]ho




Posts : 1
Join date : 2010-11-26

Prijavete se za admin Empty
ПишувањеПредмет: Re: Prijavete se za admin   Prijavete se za admin Empty2010-11-26, 22:01

1.Nick: mI[c]ho
2.Godini: 17
3.Admin Iskustvo: imav svoj server do pred 2-3 meseci go imav 1 godina
4.Ste bile negde admin: da
5.Amx komandi:gi ima mn zavisno od pluginzite standardni bi bile: amxmodmenu ( otvaranje glavno meni na admin kade sto moze da se kicka, banuva, menuva ime, smenuva mapa i uste mn dr raboti) amx_gag_nick_time; amx_kick_nick; amx_ban_nick_reason;znam i dr ama mislam deka se dovolno
6.Prepoznavanje skiler od chiter: Sum imal mnogu slucai vo koi sum imal vakov problem sekogash go resevam potrebno e samo da mozam da spektatiram sekogo bez razlika dali sum tt ili ct
7.Snimanje demo i stavanje na forum: Toa e najlesna rabota Wink
Pozdrav
se nadevam deka ke dobijam pozitiven odgovor Wink
Вратете се на почетокот Go down
RoKsY

RoKsY


Posts : 1
Join date : 2010-11-28

Prijavete se za admin Empty
ПишувањеПредмет: Re: Prijavete se za admin   Prijavete se za admin Empty2010-11-28, 02:50


1.Nick:[P]roovidee[R]
2.Godini:13
3.Admin Iskustvo:Pred 3-4 nedeli imav svoj server i go drzav pomalku od 1 godina
4.Ste bile negde admin:da na serverot Brijesnica Public Server
5.Amx komandi:amx_kick_nick;amx_gag_nick_time;amx_langmenu;amx_ban_nick_reason; (ima i mnogu drugi so znam ama dovolni se ovie Smile
6.Prepoznavanje skiler od chiter:sekogas ima vakvi problemi i sekogas se resavat no dodeka ke bidam jas na igra ili spectator loso e da igrat so chit Razz
7.Snimanje demo i stavanje na forum:Znam, kako ne lesna rabota e ,ne samo za mene mislam deka i na drugite
8:Msn:hadis_alemdar@hotmail.com

Ej Pozdrav

Se nadevam i jas deka ke dobijam pozitiven odgovor Smile


Последната промена е направена од [P]roovidee[R] на 2010-12-14, 04:46. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
-=[e]LzEr0 4 TOn[I]=-




Posts : 1
Join date : 2010-12-12

Prijavete se za admin Empty
ПишувањеПредмет: Re: Prijavete se za admin   Prijavete se za admin Empty2010-12-12, 05:11

1.Nick:-=[e]LzEr0 4 TOn[I]=-
2.Godini:15
3.Admin Iskustvo: pred 3-4 nedeli napraviv moj server i seuste go imam Very Happy
4.Ste bile negde admin:da sum bil admin na Evolution gaming
5.Amx komandi:amx_glow nick color amx_kick nick amx_banip reason amx_who amx_cvar restart freeztime itn amx_disarm nick znam mnogu
6.Prepoznavanje skiler od chiter:imav mnogu vakvi problemi so chiter samo treba da mozam da spektatiram i problemot ke e resen
7.Snimanje demo i stavanje na forum: snimanje demo e najlesno record (nick) a ako sakas da go zapris stop vo konzola Very Happy
8:Msn:night_hawk05@live.com
Вратете се на почетокот Go down
BuSshId0<-deXx.w0w

BuSshId0<-deXx.w0w


Posts : 1
Join date : 2010-11-28

Prijavete se za admin Empty
ПишувањеПредмет: Re: Prijavete se za admin   Prijavete se za admin Empty2010-12-15, 05:24

1.Nick:BuSshId0<-deXx.w0w
2.Godini:14
3.Admin Iskustvo:imam moj server pred 2 dena go napraviv
4.Ste bile negde admin:Da
5.Amx komandi:amx_slap amx_slay amx_gag amx_popcd amx_cvar uberslapp amx_banip ama_bancsmenu znam uste
6.Prepoznavanje skiler od chiter:imav premnogu vakvi problemi samo da smektriram i citerite ke gi snema Very Happy
7.Snimanje demo i stavanje na forum:znam da rekordiram dema record nick a za da stopiras stop vo konzola i posle playdemo nick vo konzola za da go gledas
8:Msn:tan4e_drogba@hotmail.com
se nadevam deka ke dobijam admin zosto od 22 do 30 noemvri bev 1 na rank i od 1 do 10 Decemvri bev prv mislam deka treba da dobijam admin Very Happy Smile
Вратете се на почетокот Go down
lepi




Posts : 1
Join date : 2010-12-18

Prijavete se za admin Empty
ПишувањеПредмет: Re: Prijavete se za admin   Prijavete se za admin Empty2010-12-18, 09:22


1.Nick:lepi
2.Godini:17
3.Admin Iskustvo:Pred 5 nedeli imav svoj server i go drzav pomalku od 1 godina
4.Ste bile negde admin:da na serverot Brijesnica Public Server,Max Awp Arena
5.Amx komandi:amx_kick_nick;amx_gag_nick_time;amx_langmenu;amx_ban_nick_reason; (ima i mnogu drugi so znam ama dovolni se ovie
6.Prepoznavanje skiler od chiter:sekogas ima vakvi problemi i sekogas se resavat no dodeka ke bidam jas na igra ili spectator loso e da igrat so chit
7.Snimanje demo i stavanje na forum:Znam, kako ne lesna rabota e ,ne samo za mene mislam deka i na drugite
8:Msn:laky_boy44@hotmail.com

Ej Pozdrav

Se nadevam i jas deka ke dobijam pozitiven odgovor
Вратете се на почетокот Go down
!!.feerguzz.//




Posts : 2
Join date : 2010-12-19
Age : 27
Location : skopje

Prijavete se za admin Empty
ПишувањеПредмет: Re: Prijavete se za admin   Prijavete se za admin Empty2010-12-19, 02:13

1.Nick: !!.feerguzz.//
2.Godini: 13
3.Admin Iskustvo: imav svoj server do pred 4 meseci
4.Ste bile negde admin: da
5.Amx komandi: amx_gag_nick_time; amx_kick_nick; amx_ban_nick_reason;znam i dr ama mislam deka se dovolno
6.Prepoznavanje skiler od chiter:Sum imal mnogu slucai vo koi sum imal vakov problem sekogash go resevam potrebno e samo da mozam da spektatiram sekogo bez razlika dali sum tt ili ct
7.Snimanje demo i stavanje na forum: da
8.Msn: feerguzz@hotmail.com
Вратете се на почетокот Go down
Monster^




Posts : 2
Join date : 2010-12-24

Prijavete se za admin Empty
ПишувањеПредмет: Re: Prijavete se za admin   Prijavete se za admin Empty2010-12-24, 08:12

1.Nick:Monster^
2.Godini:18
3.Admin Iskustvo:15,5
4.Ste bile negde admin:ne
5.Amx komandi:znam
6.Prepoznavanje skiler od chiter:da
7.Snimanje demo i stavanje na forum:da
8:Msn: viktor_zver@live.com

anta: santa santa santa Ve molam daj te vednash admin na AlienProGaming Dust 24/7 serverot PLS i Srekni praznici santa santa santa santa


Последната промена е направена од Monster^ на 2010-12-25, 10:02. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
HyperNooB*




Posts : 1
Join date : 2010-12-25

Prijavete se za admin Empty
ПишувањеПредмет: Prijavuvanje za admin   Prijavete se za admin Empty2010-12-25, 08:17

1.Nick: ENiTY[4]KnockOut*
2.Godini: 16
3.Admin iskustvo: imav moj server do pred 10 dene go imav 5 meseci
4.Ste bile li negde admin: Da
5.Amx komandi: amx_ban_nick_reason;amx_kick_nick;amx_slap;amx_slay;amx_glow nick color;znam i drugi ama mislam deka ovie se dovolno..
6.Prepoznavanje skiler od cheater:sum imal mnogu vakvi problemi,treba samo da go spectatiram za da znam dali e citer ili ne e
7.Snimanje demo: Najlesna rabota:D
8.Msn:aleksandar_smiljkovski@hotmail.com
Вратете се на почетокот Go down
indepedencius*




Posts : 3
Join date : 2010-12-29

Prijavete se za admin Empty
ПишувањеПредмет: Re: Prijavete se za admin   Prijavete se za admin Empty2010-12-29, 08:25

1.Nick:Indepedencius*
2.Godini:17
3.Admin Iskustvo:5god..
4.Ste bile negde admin:Oscar Gaming , dYnamic Gaming,Tabu awp ..sum imal moj server..
5.Amx komandi:site ..
6.Prepoznavanje skiler od chiter:normalno deka da !
7.Snimanje demo i stavanje na forum:toa na msn da pratam ako treba.
8:Msn:onurhzr@hotmail.com
Вратете се на почетокот Go down
bozinov1




Posts : 1
Join date : 2010-12-30

Prijavete se za admin Empty
ПишувањеПредмет: Re: Prijavete se za admin   Prijavete se za admin Empty2010-12-30, 04:50

1.nick:MK|W1zA@ArD.w0w
2.godini:15
3.Admin iskustvo:bev admin na eden server pred 2 nedeli
4.Ste bile negde admin:DA
5.amx komandi:amx_slap amx_slay amx_popcd amx_kick amx_ban znam uste Very Happy
6.Prepoznavanje skiler od citer:prav problem,ke go snimam ili ge gledam kako igra i ke go primetam
7.Snimaje demo i stavanje na forum:vo konzola:record (nick),za stopiranje:stop,za gledanje playdemo (nick)
8.msn:neam za zal Sad ama iam skype zarko_bozinov1
se nadevam za admin (dajte pls)
Вратете се на почетокот Go down
<->ExiledZ<->




Posts : 1
Join date : 2011-01-01

Prijavete se za admin Empty
ПишувањеПредмет: Re: Prijavete se za admin   Prijavete se za admin Empty2011-01-01, 02:01

1.Nick:<->ExiledZ<->
2.Godini:14
3.Admin Iskustvo:imav moj server i mi go hacknaa
4.Ste bile negde admin:Da na Reality Gaming
5.Amx komandi:amx_bann amx_kick amx_glow amx_changelevel amx_slap amx_slay ...
6.Prepoznavanje skiler od chiter:treba samo da spektriram go proveruvam ako imat cit ban ako ne ne mu davam ban
7.Snimanje demo i stavanje na forum: znam da recordiram demo record NiCk i go gledas Preku GOM player ili windows live messanger ili viewdemo nick
8:Msn:reymisterio_97@live.com
Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
andrejivanov




Posts : 2
Join date : 2011-01-01

Prijavete se za admin Empty
ПишувањеПредмет: Prijava za admin !!!   Prijavete se za admin Empty2011-01-02, 05:29

1.Nick:DiDaV
2.Godini:14
3.Admin Iskustvo:Imav svoj server do pred 1 mesec go imav 1 godina
4.Ste bile negde admin:Da
5.Amx komandi:Gi znam site so isklucok na tri ili dve mislam.
6.Prepoznavanje skiler od chiter:Toa go resavam so sedenje spec
7.Snimanje demo i stavanje na forum:Vo console se pisuva : 'record i nick', za stopiranje 'stop', a za gledanje 'playdemo i pak nick' i posle se klava na forumot .
8:Msn:andrejivanov007@yahoo.com

Ocekuvam dobri vesti i santa rendeer santa Srekni praznici na site rendeer santa rendeer
Вратете се на почетокот Go down
pWnaGe.TK # NeveR .

pWnaGe.TK # NeveR .


Posts : 1
Join date : 2010-12-30
Age : 28
Location : Delcevo

Prijavete se za admin Empty
ПишувањеПредмет: :)   Prijavete se za admin Empty2011-01-02, 07:02

1.Nick: pWnaGe // NeveR :*
2.Godini: 15
3.Admin Iskustvo: PerffecT
4.Ste bile negde admin: Tabu, OscaR , pwn GAMING , ruthless, itn
5.Amx komandi: amx_banip amx_gag ... amx_slay,slap itn itn itn
6.Prepoznavanje skiler od chiter: Sum imal problemi vakvi teshko e Very Happy
7.Snimanje demo i stavanje na forum: Lesna Rabota Smile ( imam 1 gotovo )
8:Msn:marioajtarski@live.com
Вратете се на почетокот Go down
http://www.pwnage.tk
mR.Thief




Posts : 1
Join date : 2011-01-03

Prijavete se za admin Empty
ПишувањеПредмет: Re: Prijavete se za admin   Prijavete se za admin Empty2011-01-03, 03:43

1.Nick:mR.Thief '
2.Godini:17
3.Admin Iskustvo:imav moj server i go izbrisav mnogu lag mi krevase
4.Ste bile negde admin: Da sum bila
5.Amx komandi:amx_kick amx_bann amx_banip amx_glow amx_slap amx_slay amx_gag ...... ItN
6.Prepoznavanje skiler od chiter: treba da spektriram i ke vidam dali e citer ili ne
7.Snimanje demo i stavanje na forum:record nick i playdemo nick ili viewdemo nick
8:Msn:natasa_petkova@hotmail.com
Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Fx ' iv@n




Posts : 1
Join date : 2011-01-03

Prijavete se za admin Empty
ПишувањеПредмет: Re: Prijavete se za admin   Prijavete se za admin Empty2011-01-03, 05:35

1.Nick: Fx ' iv@n
2.Godini: 16
3.Admin Iskustvo: 3 godini
4.Ste bile negde admin: na LBG Gaming i na site Max serveri
5.Amx komandi:glavna e amxmodemenu ,amx_kick nick amx_banip reason amx_who,amx_gag_nick_time(ako treba uste ke napisam)
6.Prepoznavanje skiler od chiter: Ke sedam spec i ke vidam.Imam golemo iskustvo
7.Snimanje demo i stavanje na forum:record demo (nick). Stopdemo(za stopiranje) , playdemo(nick)
8:Msn: ivan.madzarev@hotmail.com
Вратете се на почетокот Go down
SnOp3R




Posts : 1
Join date : 2011-01-03

Prijavete se za admin Empty
ПишувањеПредмет: Re: Prijavete se za admin   Prijavete se za admin Empty2011-01-03, 07:39

1.Nick:SnOp3R
2.Godini:13
3.Admin Iskustvo:Pred 3-4 nedeli imav svoj server i go drzav pomalku od 1 godina
4.Ste bile negde admin:da na serverot e-lajme Public Alfa
5.Amx komandi:amx_kick_nick;amx_gag_nick_time;amx_langmenu;amx_ban_nick_reason; (ima i mnogu drugi so znam ama dovolni se ovie
6.Prepoznavanje skiler od chiter:sekogas ima vakvi problemi i sekogas se resavat no dodeka ke bidam jas na igra ili spectator loso e da igrat so chit
7.Snimanje demo i stavanje na forum:Znam, kako ne lesna rabota e ,ne samo za mene mislam deka i na drugite
8:Msn:lumi_hiphop@hotmail.com

Ej Pozdrav

Se nadevam i jas deka ke dobijam pozitiven odgovor
Вратете се на почетокот Go down
WarWirus




Posts : 1
Join date : 2011-01-04
Age : 27
Location : Macedonia,Strumica

Prijavete se za admin Empty
ПишувањеПредмет: Re: Prijavete se za admin   Prijavete se za admin Empty2011-01-04, 11:18

1.-WaR_Wi[R]uS-
2.13
3.Сум бил админ на 3-4 сервери кој сега се оффлине...никој не се жали од мене Smile
4.Да
5.amx_ban_nick_reason,amx_kick_nick,amx_slap,amx_slay
6.Ако ме убије некогаш и сумјам во него одам спец и го гледам и ако е стварно читер го кикам или банн...а ако не го приметам луѓето се жалат од него на чат, исто така одам спец и го гледам Smile
7.Полесно здравје!
8.riste.gavrovski@live.com
Вратете се на почетокот Go down
RefleX




Posts : 1
Join date : 2011-01-04

Prijavete se za admin Empty
ПишувањеПредмет: Re: Prijavete se za admin   Prijavete se za admin Empty2011-01-04, 21:42

1.Nick: RefleX
2.Godini: 14
3.Admin Iskustvo: imam server ne e hostiran ama vleguvaat okolu 7 deca ....
4.Ste bile negde admin: Oscar deathrun , Tabu Clanwar , NiceSkills , Weird Public ........
5.Amx komandi: amx_uberslap amx_kick amx_slap amx_glow amx_bann amx_banip amx_quit amx_rocket ........
6.Prepoznavanje skiler od chiter: Ovoj problem se resava taka sto treba da spectriram.
7.Snimanje demo i stavanje na forum: pa mu rekordiras demo i go gledas record nick
8:Msn: reflex1onz@live.com
Вратете се на почетокот Go down
Fatality




Posts : 1
Join date : 2011-01-06

Prijavete se za admin Empty
ПишувањеПредмет: Re: Prijavete se za admin   Prijavete se za admin Empty2011-01-06, 06:37

1.Nick:Fa7a|!tY
2.Godini:15
3.Admin Iskustvo:3 godini imav moj server
4.Ste bile negde admin:da sum bil admin na Cyber gaming , Cyber surf ski,Deathrun server.
5.Amx komandi:amx_bann amx_bancsmenu amx_banip amx_glow amx_kick amx_ban amx_disarm amx_rocket amx_uberslap znam uste ama ovie se dovolni
6.Prepoznavanje skiler od chiter:problemov se resava taka sto treba da spektriram i da go gledam na igracot
7.Snimanje demo i stavanje na forum:ova mozam da ti go kazam i na cs ili na msn
8:Msn:vane_taneski@hotmail.com
POZZ !!
Вратете се на почетокот Go down
rocky




Posts : 1
Join date : 2011-01-02

Prijavete se za admin Empty
ПишувањеПредмет: Re: Prijavete se za admin   Prijavete se za admin Empty2011-01-09, 04:14

Gambler напиша:

1.Nick:
2.Godini:
3.Admin Iskustvo:
4.Ste bile negde admin:
5.Amx komandi:
6.Prepoznavanje skiler od chiter:
7.Snimanje demo i stavanje na forum:
8:Msn:



pozz Gambler


abe soe ova nekoj admin sve banira naserver................ Razz ko ste glupi neka banira silent
Вратете се на почетокот Go down
Saymon




Posts : 1
Join date : 2011-01-06
Age : 35
Location : Skopje

Prijavete se za admin Empty
ПишувањеПредмет: Re: Prijavete se za admin   Prijavete se za admin Empty2011-01-11, 09:42

1.Nick:(EUROPEANS)*Saymon*
2.Godini:21
3.Admin Iskustvo:sum bil admin na poveke serveri
4.Ste bile negde admin:bev admin na tabu awp na kratko, bev admin na mojot server Smile i na MILF Zombie Plague.
5.Amx komandi:amx_kick;amx_ban;amx_unban;amx_slay;amx_pause;amx_tsay;amx_csay..........ITN
6.Prepoznavanje skiler od chiter:ke sedam vo spectators i ke go gledam playerot i ke doznaam dali e skiler ili chiter.
7.Snimanje demo i stavanje na forum:snimas demo i go stavas na forum
8.MSN:antonij-subaru@hotmail.com
Вратете се на почетокот Go down
feeLmYpa1N^




Posts : 1
Join date : 2011-01-13

Prijavete se za admin Empty
ПишувањеПредмет: Re: Prijavete se za admin   Prijavete se za admin Empty2011-01-13, 06:33

1.Nick: feeLmYpa1N
2.Godini:17
3.Admin Iskustvo: 2 godini drzavme server
4.Ste bile negde admin: HighQuality , DrugovoDeathrun , MaxZombie imav i moj server .. sum imal na uste serveri admin ama dovolni se ovie
5.Amx komandi: gi znam site amx komandi : amx_glow amx_nick amx_rocket amx_banshot amx_bann amx_censure dovolni se ovie
6.Prepoznavanje skiler od chiter: Pa sekako deka znam Da go gledam dali e citer ....
7.Snimanje demo i stavanje na forum: record nick stop a moze i so screenshot i ke ja otvoris slikata i ke vidis dali e citer ili ne !!
8:Msn: muhamed_feel@live.com
Unë pres një lajm i mirë Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
!!.feerguzz.//




Posts : 2
Join date : 2010-12-19
Age : 27
Location : skopje

Prijavete se za admin Empty
ПишувањеПредмет: Re: Prijavete se za admin   Prijavete se za admin Empty2011-01-22, 10:09

1.Nick: feerguzz
2.Godini: 13
3.Admin Iskustvo: imav svoj server do pred 4 meseci
4.Ste bile negde admin: da
5.Amx komandi: amx_gag_nick_time; amx_kick_nick; amx_ban_nick_reason;znam i dr ama mislam deka se dovolno
6.Prepoznavanje skiler od chiter:Sum imal mnogu slucai vo koi sum imal vakov problem sekogash go resevam potrebno e samo da mozam da spektatiram sekogo bez razlika dali sum tt ili ct
7.Snimanje demo i stavanje na forum: da
8.Msn: feerguzz@hotmail.com[/quote]
Вратете се на почетокот Go down
Bon3




Posts : 2
Join date : 2011-03-16

Prijavete se za admin Empty
ПишувањеПредмет: Prijava za admin   Prijavete se za admin Empty2011-03-16, 02:41

1.Nick:Bon3
2.Godini:17
3.Admin Iskustvo: 2 godini na moj server i plus admin na drugi serveri
4.Ste bile negde admin: Hns , cw , deathrun na serveri od drugari...
5.Amx komandi: amx_bann,amx_quit,amx_rocket,amx_slap,amx_banip,amx_slap,amx_banmenu,amx_uberslap,amx_kick,amx_transfer,amx_slay,amx_map...i + dr me mrzi da pisuam
6.Prepoznavanje skiler od cheater: Spectator i gledam kako igra...
7.Snimanje demo i stavanje na forum: record (nick) stop viedemo (nickm ..) playdemo (nick) i posle upload na forum
8:Msn: endd-.-@live.com
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Prijavete se za admin Empty
ПишувањеПредмет: Re: Prijavete se za admin   Prijavete se za admin Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Prijavete se za admin
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Prijava za admin

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
AlienProGaming ip: 87.106.28.247:27099  :: Prijavete se za admin-
Отиди до: